Hoppa till sidans innehåll

Resultat KM 2009


 

KM natt onsdag 1 april 2009

Banläggare: Sune Hedström

 

H12      
1. Emil Grehn           30:24

D12  (1)        
   Alva Blomkvist       Felst.

H13-16  (1)     
   Adam Blomkvist       Felst.

 

D13-16  (1)     
1 Mathilda Karlsson     1:01:11

H17-39  (4)     
1 Henrik Jonsson        1:08:10 
2 Per Norlin            1:09:19 
3 Simon Andersson       1:11:20 
4 Martin Jansson        1:14:26

D17-39  (1)     
1 Marie Jacobsson       1:02:34

H40  (1)        
1 Christer Karlsson       53:48

D40  (3)       

1 Annika Ardell           42:44 
2 Karin Jansson           53:53 
3 Carina Jacobsson        57:09

H50  (2)        
1 Claes Jonsson           45:51 
2 Björn Näsman          1:01:16

 

 

 

KM sprint måndag 8 juni 2009

Banläggare: Per Melin

 

H15         
1 Henrik Jonsson          10:32 
2 Åke Torstensson         11:13 
3 Simon Andersson         11:17 
4 Per Norlin              11:54 
5 Torbjörn Jacobsson      12:23 
6 Emil Jansson            13:06 
7 Christer Karlsson       14:08 
8 Martin Jansson          14:28 
9 Claes Jonsson           16:47 
10 Alexander Wedin        18:00 
11 Nils-Olov Andersson    22:23 
                    
D15         
1 Maria Sjölander         12:05 
2 Elin Sjölander          12:09 
3 Annika Ardell           13:05 
4 Marie Jaconbsson        14:46 
5 Yvonne Grehn            14:55 
6 Carina Jacobsson        17:38 
7 Ingrid Sjölander        20:22 
8 Karin Jansson           23:06 
9 Katarina Wedin          25:34 
10 Liselott Almgren       28:10 
   Malin Jacobsson        Felst. 
              
H14          
   Adam Blomkvist         Felst. 
              

H12

1. Emil Grehn               12.54

2. Mattias Torstensson      18.57

3. Samuel Eriksson          19.37

4. Elias Grehn             fullföljt

4. Kevin Sjölander         fullföljt

4. Melvin Torstensson      fullföljt

4. David Melin             fullföljt

 

D12

1. Matilda Torstensson     12.38

2. Alva Blomkvist          28.44

3. Minna Torstensson       fullföljt

 

 

KM medel onsdag 10 juni 2009

Banläggare: Ingrid Sjölander 

H16  (2)        
1 Simon Andersson           17:23 
2 Adam Blomkvist            39:00

H17  (7)       
1 Henrik Jonsson            39:26 
2 Per Norlin                41:50 
3 Per Melin                 46:51 
4 Torbjörn Jacobsson        47:50 
5 Jakob Eklund              53:05 
6 Martin Jansson          1:01:34 

D17  (5)       
1 Maria Sjölander           24:11 
2 Malin Jacobsson           28:17 
3 Elin Sjölander            30:16 
4 Yvonne Grehn              31:10 
5 Marie Jacobsson           32:35

H40  (4)       
1 Åke Torstensson           27:01 
2 Christer Karlsson         54:02 
3 Timo Lukin              1:22:10 
4 Bo Hansson              1:22:16

D40  (3)       
1 Annika Ardell             27:05 
2 Carina Jacobsson          50:36 
  Karin Jansson             Felst.

H60  (5)       
1 Björn Näsman              36:45 
2 Nils-Olov Andersson       38:27 
3 Ingvar Johansson          40:41 
4 Bo Ericsson               42:43 
5 Lennart Torstensson       47:16

 

H12

1. Emil Grehn               16.20

2. Samuel Eriksson          23.48

3. Elias Grehn             fullföljt

 

 

KM lång onsdag 17 juni
Banläggare: Marie Jacobsson
H12  (3)        
1 Mattias Torstensson         24:28 
2 Emil Grehn                  25:32 
3 Elias Grehn                 fullföljt 
 
 
 
H16  (2)        
1 Lars Hansson            1:16:01 
  Henrik Torstensson      Ej fullföljt 
 
H17  (6)        
1 Henrik Jonsson        1:07:40 
2 Martin Jansson        1:07:45 
3 Torbjörn Jacobsson    1:09:30 
4 Per Norlin            1:14:10 
5 Simon Andersson       1:15:19 
  Emil Jansson          Felst. 
 
H40  (3)        
1 Åke Torstensson       1:01:33 
2 Christer Karlsson     1:15:56 
3 Bo Fransson           1:20:11
 
H50  (2)        
1 Yngve Krantz            52:27 
2 Timo Lukin            1:27:20 
 
H60  (5)        
1 Björn Näsman             49:38 
2 Bosse Ericsson           50:31 
3 Lennart Torstensson      54:04 
4 Nils-Olov Andersson    1:02:12 
  Utom tävlan (fel klass)
  Bo Hansson             1:27:09 
 
D12  (2)        
1 Matilda Torstensson     26:07 
2 Minna Torstensson      fullföljt 
 
D17  (5)        
1 Elin Sjölander          54:34 
2 Malin Jacobsson       1:00:44 
3 Maria Sjölander       1:05:38 
4 Yvonne Grehn          1:18:53 
  Emma Jonsson          Felst. 
 
D40  (4)        
1 Annika Ardell            47:25 
2 Ingrid Sjölander         59:07 
3 Carina Jacobsson       1:23:02 
4 Liselott Almgren       1:31:31 
 
 
 
 

 
 

 

Uppdaterad: 27 JAN 2010 22:34 Skribent: Ingrid Sjölander

Eventor

Postadress:
OK Rodhen - Orientering
C/o Jessica Söllvander, Väsby 140
74791 Alunda

Besöksadress:
Fakturaadress: Annika Ardell, Vårvägen 7
74235 Östhammar

Kontakt:
Tel: 0725844818
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

OK Rodhen sponsras av: